بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی

بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی به معنای آن است که هیچ بریدگی یا برشی در این روش‌ها وجود ندارد. همچنین لازم نیست افراد در این روش‌ها تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرند. این متد ها  عوارض جانبی خاص خود را دارند. به عنوان مثال ممکن است روی سینه‌ها تأثیر منفی داشته باشند و حتی با جراحی نیز نتوان آن‌ها را جبران کرد.

روش‌های بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی همان نتایج شگفت انگیز ماستوپکسی سنتی را ارائه نمی‌دهد. با این حال، اگر فردی به دنبال روشی برای بالا بردن سینه‌های خود با ریسک و هزینه کم باشد، می‌تواند به این گزینه‌ها نیز فکر کند. در این مقاله قصد داریم روش‌های جراحی و غیر جراحی بالا کشیدن سینه را بررسی کنیم.

جراحی بالا کشیدن سینه چیست؟

لیفت یا بالا کشیدن سینه (ماستوپکسی) روشی جراحی است که با از بین بردن پوست اضافی و سفت شدن بافت باقیمانده، افتادگی سینه را درمان می‌کند. نتیجه نهایی، افتادگی کمتر، همراه با سینه‌هایی با شکل و فرم بهتر است. جراحی بهترین روش برای ایجاد فرم دلخواه سینه‌ها محسوب می‌شود. چرا که بهترین نتایج را دارد و عوارض بعد از آن محدود است. بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تخمین زده می‌شود که از سال ۲۰۰۰ جراحی لیفت سینه ۷۰ درصد افزایش یافته است. این روش اکنون از سایر روش های جراحی سینه مانند ایمپلنت پیشی می‌گیرد.

روش بالا بردن سینه با نخ به چه صورت است؟

روش بالا کشیدن سینه با نخ

روش نخ گذاری آپتوس یکی از روش‌های بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی است. با این روش پوست سینه با استفاده از نخ به سمت بالا کشیده می‌شود. به همین دلیل به آن «بالابر سینه» نیز گفته می‌شود. در این روش درمانی از نخ‌های کوچک خاردار آپتوس استفاده می‌شود.

نخ با استفاده از سوزن‌های مخصوص به زیر پوست فرو می‌رود. نخ‌ها سپس به هم محکم و به سمت بالای استخوان قفسه سینه کشیده می‌شوند. با وجود استفاده از نخ‌های کاشته شده، روش Aptos هنوز یک لیفت غیر تهاجمی سینه محسوب می‌شود.  نتایج این روش تا ۲ سال باقی خواهد ماند. نخ‌ها نیز به مرور زمان از بین می‌روند. به همین دلیل به اندازه جراحی کاربرد ندارد.

بالا بردن سینه با روش Caci به چه صورت است؟

این روش نیز بدون جراحی تا حدی در بالا کشیدن سینه کاربرد دارد. درمان Caci برای اولین بار به عنوان نوعی درمان آسیب عضلانی ایجاد شد. این روش عضلات قفسه سینه را هدف قرار می‌دهد. در این روش با استفاده از دستگاه دستی، پالس‌های الکتریکی را روی عضلات اطراف سینه ایجاد می‌شود. در نتیجه‌ی این روش عضلات قفسه سینه قوی‌تر می‌شوند و به ایجاد یک اثر لیفتینگ و بالا کشنده برای سینه‌ها کمک می‌کنند. این روش نیز مانند سایر متدهای تقویت عضلات است. بنابراین نتیجه آن به زمان و دفعات انجام آن بستگی دارد. معمولا برای به دست آوردن نتیجه باید چند جلسه در هفته و به مدت چند هفته این روش را تکرار کرد. از طرف دیگر عضلات تا حد مشخصی تقویت می‌شوند و بعد از آن Caci دیگر کارساز نیست. بنابراین می‌توان گفت که این روش نیز به اندازه جراحی مثمر واقع نمی‌شود.

بالا کشیدن سینه با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

بالا کشیدن سینه با لیزر

 لیزر درمانی نیز یک روش برای بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی محسوب می‌شود. لیزر درمانی با استفاده از پرتوهای پرتوان انرژی سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و در عین حال تولید کلاژن را نیز افزایش خواهد داد. به همین دلیل، از لیزر درمانی معمولاً برای درمان چین و چروک‌های پیشرفته، لکه‌های پوستی و جای زخم استفاده می‌شود.

افزایش تولید کلاژن می‌تواند کشش پوست را در ناحیه قفسه سینه کمی افزایش دهد. اما در هر صورت نتیجه لیفتینگ سینه با لیزر موقتی و جزئی خواهد بود. همچنین درمان‌های مکرر با لیزر برای دیدن نتایج قابل مشاهده ضروری است. روش‌های درمانی لیزر این ریسک‌ها را نیز به دنبال دارد:

  • ایجاد زخم در محل لیزر
  • درد
  • تغییر رنگ پوست
  • تغییراتی چون سوختگی در پوست.

افرادی که افتادگی سینه آن‌ها جزئی است، احتمال دارد از این روش نتیجه بگیرند. اما افرادی که افتادگی بیشتری دارند، بهتر است از روش‌ موثری مانند جراحی بالا کشیدن سینه استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از مقاله سایت healthline استفاده کنید.

بالا کشیدن سینه با روش ترماژ چگونه است؟

لیفت سینه با روش ترماژ

ترماژ نوع دیگری از روش‌های تحریک کلاژن است. این متد از امواج رادیویی برای سفت شدن فیبرهای پروتئینی موجود در پوست استفاده می‌کند. به همین دلیل از ترماژ به عنوان یکی از روش‌های بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی استفاده می‌شود. در طی فرآیند این روش، یک جراح زیبایی از دستگاهی به نام ThermaCool استفاده می‌کند که به انتقال امواج رادیویی به لایه های عمیق پوست کمک می‌کند.

پس از درمان ترماژ، احتمالاً فرد بلافاصله پوست سفت‌تری را مشاهده خواهد کرد. الیاف کلاژن سفت شده در ناحیه قفسه سینه همچنین می‌تواند خطوط طبیعی را افزایش دهند. با این حال، این روش درمانی باید تکرار شود زیرا اثرات آن موقتی است. نتیجه ترماژ نیز مانند لیزر جزئی و محدود است و برای همه کاربرد ندارد. بنابراین مزیت‌های جراحی بالا کشیدن سینه نسبت به این روش نیز بهتر است.

آیا راهکارهای طبیعی و خانگی برای بالا کشیدن سینه موثر است؟

بسیاری از افراد روش‌هایی چون استفاده از برخی غذاها یا انجام برخی از نرمش‌ها را انتخاب می‌کنند که باعث تقویت عضلات سینه می‌شود. حتی برخی از روش‌هایی که در این مقاله بیان کردیم، مانند Caci نیز روی عضلات آن تأثیرگذارند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بافت پستان‌ها از چربی تشکیل شده است.

بنابراین روش‌هایی که برای تقویت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرند (مانند ورزش، تغذیه و…) مستقیما باعث کشیده شدن سینه به سمت بالا نمی‌شوند. آن‌ها با تقویت عضلات بالای سینه، شانه و سایر عضلات نزدیک به پستان‌ها باعث می‌شوند که آن‌ها خوش فرم‌تر به نظر برسند. بنابراین نمی‌توان آن‌ها را به عنوان روش‌های مستقیم برای بالا کشیدن سینه به شمار آورد.

جمع بندی

بالا بردن سینه با روش Caci

جراحی بالا کشیدن سینه مطمئن‌ترین و قطعی‌ترین روش برای لیفت سینه است. برخی از افراد به دلایل مختلف شرایط جراحی را ندارند و به روش‌های جایگزین روی می‌آورند. اما هیچکدام از آن‌ها درمانی دائمی نیستند و حتی ممکن است فرد را به نتیجه دلخواه نرسانند. دقیقا به همین دلیل است که پزشکان حرفه‌ای هیچوقت روشی غیر از جراحی را برای بالا بردن سینه، توصیه نمی‌کنند. نکته مهم دقت به این موضوع است که اگر افراد برای فرم دهی سینه روش های غیر جراحی را برگزینند، امکان اصلاح و باز سازی  مجدد سینه ها پس از این متد ها، توسط روش های جراحی، دیگر وجود ندارد.

بهتر است برای انتخاب متد مناسب برای ایجاد فرم مطلوب در سینه‌ها با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. چرا که چنین شخصی اطلاعات کاملی در مورد انواع روش‌های موجود دارد و می‌تواند شما را راهنمایی کند. دکتر فرهاد موسی زاده بهترین متخصص جراحی عمومی و جراحی پستان در تهران به شمار می‌روند. شما می‌توانید برای رزرو نوبت از طریق بخش تماس با ما در سایت اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
©تمامی حقوق متعلق به وب سایت دکتر موسی زاده می باشد.