لوگو وبسایت دکتر فرهاد موسی زاده
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی

بالا کشیدن سینه
0
(0)

بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی به معنای آن است که هیچ بریدگی یا برشی در این روش‌ها وجود ندارد. همچنین لازم نیست افراد در این روش‌ها تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرند. این متد ها  عوارض جانبی خاص خود را دارند. به عنوان مثال ممکن است روی سینه‌ها تأثیر منفی داشته باشند و حتی با جراحی نیز نتوان آن‌ها را جبران کرد.

روش‌های بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی همان نتایج شگفت انگیز ماستوپکسی سنتی را ارائه نمی‌دهد. با این حال، اگر فردی به دنبال روشی برای بالا بردن سینه‌های خود با ریسک و هزینه کم باشد، می‌تواند به این گزینه‌ها نیز فکر کند. در این مقاله قصد داریم روش‌های جراحی و غیر جراحی بالا کشیدن سینه را بررسی کنیم.

جراحی بالا کشیدن سینه چیست؟

لیفت یا بالا کشیدن سینه (ماستوپکسی) روشی جراحی است که با از بین بردن پوست اضافی و سفت شدن بافت باقیمانده، افتادگی سینه را درمان می‌کند. نتیجه نهایی، افتادگی کمتر، همراه با سینه‌هایی با شکل و فرم بهتر است. جراحی بهترین روش برای ایجاد فرم دلخواه سینه‌ها محسوب می‌شود. چرا که بهترین نتایج را دارد و عوارض بعد از آن محدود است. بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تخمین زده می‌شود که از سال ۲۰۰۰ جراحی لیفت سینه ۷۰ درصد افزایش یافته است. این روش اکنون از سایر روش های جراحی سینه مانند ایمپلنت پیشی می‌گیرد.

روش بالا بردن سینه با نخ به چه صورت است؟

non-surgical-Lifting-Methods

روش نخ گذاری آپتوس یکی از روش‌های بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی است. با این روش پوست سینه با استفاده از نخ به سمت بالا کشیده می‌شود. به همین دلیل به آن «بالابر سینه» نیز گفته می‌شود. در این روش درمانی از نخ‌های کوچک خاردار آپتوس استفاده می‌شود.

نخ با استفاده از سوزن‌های مخصوص به زیر پوست فرو می‌رود. نخ‌ها سپس به هم محکم و به سمت بالای استخوان قفسه سینه کشیده می‌شوند. با وجود استفاده از نخ‌های کاشته شده، روش Aptos هنوز یک لیفت غیر تهاجمی سینه محسوب می‌شود.  نتایج این روش تا ۲ سال باقی خواهد ماند. نخ‌ها نیز به مرور زمان از بین می‌روند. به همین دلیل به اندازه جراحی کاربرد ندارد.

بالا بردن سینه با روش Caci به چه صورت است؟

این روش نیز بدون جراحی تا حدی در بالا کشیدن سینه کاربرد دارد. درمان Caci برای اولین بار به عنوان نوعی درمان آسیب عضلانی ایجاد شد. این روش عضلات قفسه سینه را هدف قرار می‌دهد. در این روش با استفاده از دستگاه دستی، پالس‌های الکتریکی را روی عضلات اطراف سینه ایجاد می‌شود. در نتیجه‌ی این روش عضلات قفسه سینه قوی‌تر می‌شوند و به ایجاد یک اثر لیفتینگ و بالا کشنده برای سینه‌ها کمک می‌کنند. این روش نیز مانند سایر متدهای تقویت عضلات است. بنابراین نتیجه آن به زمان و دفعات انجام آن بستگی دارد. معمولا برای به دست آوردن نتیجه باید چند جلسه در هفته و به مدت چند هفته این روش را تکرار کرد. از طرف دیگر عضلات تا حد مشخصی تقویت می‌شوند و بعد از آن Caci دیگر کارساز نیست. بنابراین می‌توان گفت که این روش نیز به اندازه جراحی مثمر واقع نمی‌شود.

بالا کشیدن سینه با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

no-surgical-Lifting-

 لیزر درمانی نیز یک روش برای بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی محسوب می‌شود. لیزر درمانی با استفاده از پرتوهای پرتوان انرژی سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و در عین حال تولید کلاژن را نیز افزایش خواهد داد. به همین دلیل، از لیزر درمانی معمولاً برای درمان چین و چروک‌های پیشرفته، لکه‌های پوستی و جای زخم استفاده می‌شود.

افزایش تولید کلاژن می‌تواند کشش پوست را در ناحیه قفسه سینه کمی افزایش دهد. اما در هر صورت نتیجه لیفتینگ سینه با لیزر موقتی و جزئی خواهد بود. همچنین درمان‌های مکرر با لیزر برای دیدن نتایج قابل مشاهده ضروری است. روش‌های درمانی لیزر این ریسک‌ها را نیز به دنبال دارد:

  • ایجاد زخم در محل لیزر
  • درد
  • تغییر رنگ پوست
  • تغییراتی چون سوختگی در پوست.

افرادی که افتادگی سینه آن‌ها جزئی است، احتمال دارد از این روش نتیجه بگیرند. اما افرادی که افتادگی بیشتری دارند، بهتر است از روش‌ موثری مانند جراحی بالا کشیدن سینه استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از مقاله سایت healthline استفاده کنید.

بالا کشیدن سینه با روش ترماژ چگونه است؟

no-surgical-breast-lifting

ترماژ نوع دیگری از روش‌های تحریک کلاژن است. این متد از امواج رادیویی برای سفت شدن فیبرهای پروتئینی موجود در پوست استفاده می‌کند. به همین دلیل از ترماژ به عنوان یکی از روش‌های بالا کشیدن سینه بدون نیاز به جراحی استفاده می‌شود. در طی فرآیند این روش، یک جراح زیبایی از دستگاهی به نام ThermaCool استفاده می‌کند که به انتقال امواج رادیویی به لایه های عمیق پوست کمک می‌کند.

پس از درمان ترماژ، احتمالاً فرد بلافاصله پوست سفت‌تری را مشاهده خواهد کرد. الیاف کلاژن سفت شده در ناحیه قفسه سینه همچنین می‌تواند خطوط طبیعی را افزایش دهند. با این حال، این روش درمانی باید تکرار شود زیرا اثرات آن موقتی است. نتیجه ترماژ نیز مانند لیزر جزئی و محدود است و برای همه کاربرد ندارد. بنابراین مزیت‌های جراحی بالا کشیدن سینه نسبت به این روش نیز بهتر است.

آیا راهکارهای طبیعی و خانگی برای بالا کشیدن سینه موثر است؟

بسیاری از افراد روش‌هایی چون استفاده از برخی غذاها یا انجام برخی از نرمش‌ها را انتخاب می‌کنند که باعث تقویت عضلات سینه می‌شود. حتی برخی از روش‌هایی که در این مقاله بیان کردیم، مانند Caci نیز روی عضلات آن تأثیر می‌گذارند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بافت پستان‌ها از چربی تشکیل شده است.

بنابراین روش‌هایی که برای تقویت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرند (مانند ورزش، تغذیه و…) مستقیما باعث کشیده شدن سینه به سمت بالا نمی‌شوند. آن‌ها با تقویت عضلات بالای سینه، شانه و سایر عضلات نزدیک به پستان‌ها باعث می‌شوند که آن‌ها خوش فرم‌تر به نظر برسند. بنابراین نمی‌توان آن‌ها را به عنوان روش‌های مستقیم برای بالا کشیدن سینه به شمار آورد.

جمع بندی

non-surgical-breast-lifting

جراحی بالا کشیدن سینه مطمئن‌ترین و قطعی‌ترین روش برای لیفت سینه است. برخی از افراد به دلایل مختلف شرایط جراحی را ندارند و به روش‌های جایگزین روی می‌آورند. اما هیچکدام از آن‌ها درمانی دائمی نیستند و حتی ممکن است فرد را به نتیجه دلخواه نرسانند. دقیقا به همین دلیل است که پزشکان حرفه‌ای هیچوقت روشی غیر از جراحی را برای بالا بردن سینه، توصیه نمی‌کنند. نکته مهم دقت به این موضوع است که اگر افراد برای فرم دهی سینه روش های غیر جراحی را برگزینند، امکان اصلاح و باز سازی  مجدد سینه ها پس از این متد ها، توسط روش های جراحی، دیگر وجود ندارد.

بهتر است برای انتخاب متد مناسب برای ایجاد فرم مطلوب در سینه‌ها با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. چرا که چنین شخصی اطلاعات کاملی در مورد انواع روش‌های موجود دارد و می‌تواند شما را راهنمایی کند. دکتر فرهاد موسی زاده بهترین متخصص جراحی عمومی و جراحی پستان در تهران به شمار می‌روند. شما می‌توانید برای رزرو نوبت از طریق بخش تماس با ما در سایت اقدام کنید.

برای مشاوره با دکتر فرهاد موسی زاده کافیست از طریق صفحه نوبت دهی ما اقدام نمایید. دکتر فرهاد موسی زاده فوق تخصص سرطان سینه در تهران است و شما می‌توانید از مشاوره حضوری با ایشان بهره مند شوید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن به پست روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ها 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

هیج امتیازی ثبت نشده!اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *

بازسازی پستان به طور معمول همزمان با برداشتن پستان یا پس از آن و یا در آینده انجام می‌شود. راه‌‌‌‌‌‌‌های بسیاری برای بازسازی پستان وجود دارد که می تواند شامل کاشت (ایمپلنت)، ترمیم با برداشتن بافت از دیگر قسمت های بدن جهت جراحی بازسازی پستان استفاده کند. نوع بازسازی بستگی به سن، مشخصات بدن و نوع جراحی‌‌‌‌‌‌‌ دارد. بازسازی پستان با تکنیک های جراحی پلاستیک بیشماری قابل انجام است که ایجاد پستان به نسبت طبیعی از نظر شکل ، ظاهر و سایز بدنبال برداشتن پستان منجر می شود.

تصمیم گیری برای انتخاب هر روش درمانی بر اساس نوع سرطان، گزارش آسیب شناسی، سن، وضعیت سلامت عمومی انجام خواهد شد. عوامل زیستی و رفتاری سرطان پستان، بر درمان موثر است. بعضی از تومورها کوچک هستند ولی به سرعت رشد می‌کنند در صورتی که برخی دیگر بزرگ بوده و رشد کندی دارند. کلینیک دکتر فرهاد موسی زاده به منظور انتخاب طرح درمانی مناسب عواملی را در نظر می گیرد که شامل مرحله و درجه تومور، وضعیت تومور از نظر گیرنده های هورمون، سن بیمار و سلامت عمومی، وضعیت یائسگی، ظهور جهش ژنی در سرطان پستان ارثی (BRCA1 یا BRCA2)

پس از انجام جراحی برنامه درمانی شامل ارزیابی کیفیت زندگی، وضعیت روحی، سلامت جنسی، خستگی، لنف‌ ادم و مدیریت وزن، بررسی در مورد شرایط باروری فرد و در صورت لزوم همراه با مشاوره های لازم در مرکز درمانی، بررسی و مباحثه در ارتباط با اثرات جانبی در حین سرطان پستان شامل علائم یائسگی، سلامت استخوان ها و اختلالات هورمونی، تعیین ریسک فاکتور های ابتلا به بیماری های قلبی -عروقی، ارزیابی برای احتمال بروز سرطان پستان دگربار و یا سرطان‌های جدید دیگر، انجام یک معاینه کامل فیزیکی و تاکید به ادامه مصرف داروهای تجویز شده دراز مدت، می باشد.

در کلینیک فوق تخصصی بیماری های پستان دکتر فرهاد موسی زاده، ماموگرافی غیر طبیعی و توده های جدید و یا مشکوک، تشخیص جدید سرطان پستان، ارزیابی خطر ابتلا به سرطان پستان و سابقه خانوادگی سرطان پستان، بیماری های غیر سرطانی پستان از جمله آتیپیک، داکتال یا هیپرپلازی لوبولار و سرطان های لوبولار درجا و دیگر مشکلات پستان مانند تغییرات در پوست پستان، ترشح از نوک پستان، عفونت و درد پستان، بزرگ شدن سینه ها و یا توده جدید در مردان و … ارزیابی و تشخیص داده شده و بر اساس پلن درمانی برنامه ریزی شده درمان می گردد.