تصویر عنوان

نتایج مطالعه Tailorx نشان می دهد، حدود 70٪ از زنان مبتلا به سرطان HER2-مثبت و گیرنده هورمون مثبت، در مراحل اولیه نیاز به شیمی درمانی ندارند.

درباره این کار

آزمایش Oncotype DX یک آزمایش ژنومی است که فعالیت یک گروه از ۲۱ ژن از نمونه بافت سرطان پستان را تحلیل می کند که می تواند بر احتمال رفتار سرطان و پاسخ به درمان تأثیر بگذارد. پزشکان از آزمون Oncotype DX برای کمک به کشف خطر ابتلا به سرطان پستان مراحل اول، سرطان های گیرنده استروژن مثبت، سرطان HER2 (عود) و نیز احتمال ابتلا به آن و نیاز به شیمی درمانی پس از عمل جراحی سرطان پستان استفاده می کنند. نتایج تست Oncotype DX یک امتیاز  (بین ۰ تا ۱۰۰) را به سرطان پستان در مرحله اول اختصاص می دهند.
تفسیر نتایج:
امتیاز کمتر از ۱۸: سرطان خطر ابتلا به عود دارد. مزایای شیمی درمانی احتمالا کم است و سودمندی شیمی درمانی کمتر از عوارض جانبی آن است.
نمره ۱۸ تا ۳۰: سرطان دارای خطر متوسط ​​برای عود است و مشخص نیست که آیا انجام شیمی درمانی با پذیرفتن عوارض جانبی آن ارزشمند است یا خیر.
نمره بیشتر یا برابر با ۳۱: سرطان دارای ریسک عود بالایی است و مزایای شیمی درمانی احتمالا بیشتر از عوارض جانبی آن است.
نتایج جدید بدست آمده از مطالعه TAILORx نشان می دهد که حدود ۷۰٪ از زنان مبتلا به سرطان پستان HER2 مثبت، گیرنده هورمون منفی، که به گره های لنفاوی گسترش نیافته، بعد از جراحی به شیمی درمانی نیاز ندارند.
نتایج در ۳ ژوئن ۲۰۱۸ در نشست سالانه ۲۰۱۸ ASCO ارائه شد و در همان زمان در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد.
نتایج کامل این پژوهش را از اینجا مشاهده نمایید.
 

تاريخ

July 05, 2018

دسته بندی

تازه ها, تازه ها 2018